Tefeci şebekeyi “anne” yönetiyormuş

Tefeci şebekeyi “anne” yönetiyormuş

8 views
0
PAYLAŞ

Adana’da tefecilik tutuklanmasıyla alınan 13 zanlıdan 2’si tutuklanır, tefeci anayiken annenin yönettiği ve faiz ödemeyenleri öne sürüldüğünden bahsediyor.

Edin Suçlananlarla mücadele, Adana Emniyet Müdürlüğü ile suçlananlarla mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü Mali Büromirliği, maddi sıkıntıya ve şüpheli olan şüphelilerden tahsil edilen parayı tahsil ettikleri için davalat ve alandan tahsil edilen ödeme yaptıkları için de tutuklanan haklarında yakalananlar, 70 milyon TL kazanç elde edene yönelik 9 Mart’ta operasyona yönelik. Ekipler, eş zamanlı gözetimde 13 adrese giderken. Kalan 1’i satın almak için çalışmak için başlatıldı.

Emniyete götürülenlerden 7’si serbest bırakıldıktan sonra. Diğerler Adile ve kocası Fikret D.oğulları, MD ve yakınları VK, SF ise sağlık kontrolünden sonra adliyeye sevk edildi. Mahkemeye D’ Adile D tutuklanırken, diğer üç kişi para cezası ve verilip adli kontrolle serbest bırakılır. Tutuk Adile ve Fikret D.’nin uzun süreli tefecilik sayesinde kazanç sağladıkları, faizle borçtan tüketiciden kısıtlama yoluyla ve evlerini hayata geri ödeme yapılacak öğrenildi. Tefeci şebekeyi ise anne Adile D.’nin yönetildiği öne sürülmektedir. Adile D.’nin faize para verdiği kişiler için hesap yapma zamanını büyük ölçüde benimsediği ve haklı olduğu düşünülür. Ayrıca zanlıların evlerindekilerde, 967 bin 650 TL senet, 2 adet 504 bin dolar senet, 2 adet 520 bin TL çek, 186 bin 320 TL para, 74 bin 600 dolar, 28 bin euro, 52 adet farklı özelliklere ait tapu aslı ve fotokopisi, 1 ruhsatsız tabanca ve 1 tüfek ele geçirildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK