Tekli: “Savunma sanayi ve dijital dönüşüm konusunda çalışma yürütüyoruz”

Tekli: “Savunma sanayi ve dijital dönüşüm konusunda çalışma yürütüyoruz”

4 views
0
PAYLAŞ

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, savunma sanayi ve dijitalleşme konusunda ciddi yürütme yürütücülerini belirterek, “Tüm dünyada olduğu gibi biz de MTOSB olarak dijital dönüştürme konusunda yürütüyoruz. Bu kapsamlı Model Fabrika ve İnovasyon Merkezimizi faaliyete geçirdik” dedi .

Hazine ve Maliye eski Bakanı Lütfi Elvan, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik ve beraberindeki heyetle birlikte Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek MTOSB Başkanı Sabri Tekli ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Ziyaret sırasında MTOSB bünyesinde yapılan çalıştırma hakkında bilgi veren Başkan Tekli, savunma sanayi ve dijital dönüştürme konusunda ciddi işletme yürüttüklerini ifade ederek, “Tüm dünyada olduğu gibi biz de MTOSB olarak dijitalleştirme konusunda yürütme yürütüyoruz. Bu kapsamlı Model Fabrika ve İnovasyon Merkezimizi faaliyete geçirdik. Bu merkezimizde fabrikalarımızda üretime katkı sağlamaya çalışıyoruz.Bununla birlikte savunma sanayini yönetme yürütenleri dahil olmak adına SAHA İstanbul Mersin Ofisimizi hayata geçirdik.Sanayicilerimiz arasında SAHA İstanbul ile iş birliği içinde olan ve savunma sanayine üretim yapan sanayicilerimiz var. Geliyor, sanayicilerimizin kendilerini anlatmasını sağladığını” diye konuştu.

Başkan Tekli, MTOSB olarak onlara yeni sanayi alanlarının sürdürülmesi için de işletmeleri devam ettiriyor kaydederek, “4’ncü bölgemizin genişliği boyunca vardık. mücadele ediyoruz” tarzında konuştu.

Toplantı sonrasında sanayiciler çeşitli açıklamalarda bulunma Lütfi Elvan’a ileterek fikir alışverişinde bulundular.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK