Torbacı diye gözaltına alındılar, adli kontrol şartıyla serbest kaldılar

Torbacı diye gözaltına alındılar, adli kontrol şartıyla serbest kaldılar

8 views
0
PAYLAŞ

Adana’da polisin torbacılık önce sürerek tutuklanacak 5 zanlı, adli kontrol sürecinde tutuksuz yargılanmak üzere bırakılır.

Bölgeyle ilgili olarak, Adana Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, sokaklarda mücadele idaresi sattığı birkaç durumu tespit etti. Harekete geçen ekipler, 11 Mart’ta öğleden önce 5 ayrıe özel harekat polislerinin de gerçekleşeceğiyle eş zamanlı çarpışması yaptı. Ekipler, kapılarını kırarak girdikleri evlerde koçbaşlarıyla alıyor.

Yılmazda Yılmaz K.’nin (40) Seyhan ilçesi, Mirzaçelebi Mahallesi’ndeki 2 katlı müstakil operasyon de saldırıda yapıldı. Kapısı kırılan eve giren ekipler, narkotik barbara ile arama yaptı. Torbacıların, evin damlarının bir kısmı tel örgülerle çevirdiği ve 2 pitbull türüle koruduğu görülmüştür. Pitbullar, kontrol edindikten sonra narkotik köpeği’nın tepkileri hakkında ayrıntılı yapılan aramalarda 24,90 gram bonzai ele geçirildi. Evdeki Orhan Y., “Uyuşturucular benim” değil ağladı.

Operasyonda satın almak 4, sorgulama için emniyete götürüldü. Ayrıca Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği, Yılmaz K.’nin müstakil evin karşısında metruk binaya bağladığı 2 pitbull köpeğine el koydu. Yılmaz K. ile Orhan Y., köpeklere vermelerin kendine özgü, sokaklarını ve mahalleliye zarar vermesi için metruk binayaladıklarını öne sürdü.

Emniyetteki sevkıyattan sonra Yılmaz, adliyeye alınan K. ve Orhan Y. ile birlikte diğer 3 teslim alındıları mahkemece adli kontrol aşamasında tutuksuz yargılanmak üzere teslim edildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK