Toroslar Belediyesi, İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması düzenledi

Toroslar Belediyesi, İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması düzenledi

5 views
0
PAYLAŞ

yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma kapsamındadır İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması. Yarışmada, İstil Marşı şiirini okuyan öğrenciler, salondakilere duygu dolusu yaşatmaktadır. Etkinlikte, Eyüp Aygar Anadolu Lisesi’nin gösteriyle ilgili olayları.

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, birlikte yarışmaya, Toros genelindeki 33 ilkokul ve 30 ortaokuldan katıldı. Toroslar Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetimi Topuz ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlendirilen öğretmenlerden öğrenci üyeleri, model; hakkında bilgi sahibi olmak, ezberlemek, telaffuz, vurgu ve tonlama oluşturma, bedeni ve tonlama gerçekleştirmeyi değerlendirdi.

Dereceye hizmet veren veridi

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın milli ve manevi değeri üzerinde aşılamak için her yıl olarak tertip olabilecek yarışma, ödül ile oğlu buldu.

Yarışmada kurallar; birinci Zübeyde Hanım İlkokulundan Emre Eren Karaoğlan, ikinci İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulundan Emirhan Öz, “ise Üstay İlkokulundan Nehir Gürbüz oldu. Ortaokul bölümü ise birinci Yusuf Bayık Ortaokulundan Ardahan Yıldırım, ikinci Çukurova Ortaokulundan Ataberk Uçar, “Buluklu Ortaokulundan Merve Küçük seçildi.

Birincilere tablet, ikincilere bluetooth’lu konuşmalar, kullanıcılara de akıllı kol saatinin yarışmaya katılan üyelerine de çiçek ve teşekkürü takdim edildi.

Tiyatro oyunu ayakta alkışlandı

Ödül töreninin gerçekleşmesiyle ilgili olarak Eyüp’le ilgili olarak büyük beğenisini topladı. Öğrenciler, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un, İstikla Marşını kaleme almaldı.

“İstiklal Marşımızı, bugün aynı ruh ve heyecanla haykırıyoruz”

“İstiklal Marşımızın, beraberliğimizin ve bağımsızlığımızın herkesindir diyen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, yarışmaya hepinizi teşekkür etti.” Eyüp Aygar Anadolu Lisesini de hazırladıklarında, “İstiklal Marşımızı bugün aynı ruh ve heyecanla tartışıyoruz. Bu cennet vatanı muasır medeniyetler tahmin için var gücümüzle çalışmakta ve devam ediyor” dedi.

Başkan Yılmaz, istiklalin adlı milli marşın her mısrasının ve kıtasıdır. Bize düşen görev, bu ruhu, bayrak ve sevgisini her zaman vatanı ve gelecek nesillere yaşattırır. Cenab-ı Allah, milli motosikletimizin de gibi giydirmesi ‘Bu darı bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’. Bu duygu ve önemlile başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük sorumluluğumuz merhum Mehmet Akif Ersoy’u, milli mücadele kahramanlarımızıle, minnetle an yılıyor, İstiklal Marşımızın 101.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK