Toroslar zabıtasından hassas terazi denetimi

Toroslar zabıtasından hassas terazi denetimi

5 views
0
PAYLAŞ

Vatandaşların alışverişlerinde mağduriyetlerden kaçınılması, kaliteli ve güvenli hizmet alınması amacıyla denetimlerini aralıksız sürdüren ekipler, fırın ve pastanelerin ardından semt pazarlarını denetledi. Semt pazarlarında ‘tartı kontrol noktaları’ kuran ekipleri, çocukların aldıkları meyve ve sebzeleri hassas terazide tartarak, gramaj değerlerini incelediler. Terazilerin tezgah önlerinde olması, etiketlere göre kilo fiyatlarının yazılması konusunda da pazar esnafını uyaran ekiplerin bu uygulaması, pazar alışverişine gelen çocuğundan tam not aldı.

Vatandaşlar, alışveriş yaptıkları gerçek kilolarını Toroslar zabıtasının pazarlarında kurduğu tartı kontrollerini ekiplere kontrol ettirdi.

“Denetimlerimiz aralıksız devam ediyor”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, çocuğunu koruyacağını ve müşterilerinin maddi çıkarlarına zarar vermemeleri amacıyla tüm semt pazarlarında denetimlerin aralıksız devam edeceğini söyledi. Yılmaz; “Vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla ilçemiz denetimlere aralıksız devam ediyoruz. Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için semt pazarlarında etiket ve tartı kontrolü yaptı. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşan vatandaşlarımız, istek ve gelip belediyemizin ‘0324 322 72 00’ numarasını telefonunu nereye iletebilirler” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK