Toroslar’da anlamlı 19 Mayıs kutlaması

Toroslar’da anlamlı 19 Mayıs kutlaması

2 views
0
PAYLAŞ

Toroslar Belediyesi Şehit Durmuş Tek Anaokulunda, geleceğin gençleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104’üncü yılını en anlamlı şekilde bir şekilde kutladı. Atatürk’ü, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapuru’nu minik elleriyle marşlar eşliğinde kara tahtaya çizen anaokulu ortamında, “Bugünün çocukları, daima Atamızın izinde koşma ve içmiş gençlik olarak ilerleme” dedi.

Alanında uzman eğitimciler eşliğinde eğlenceli, sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklerle dolu birçok eğitim alan 3-6 yaş çevresindeki minikler, yüreklerindeki Atatürk sevgisiyle duygulandırdı. Atatürk’ü, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapuru’nu minik elleriyle marşlar eşliğinde kara tahtaya çizen anaokulu coğrafyaları; “Bugünün çocukları, daima Atamızın izinde yürüme ve iç gençlik olarak büyüyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” ifadesini kullandı.

“Çocuklarımız, bizim bugünümüz, yarınımız ve geleceğimizdir”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Pırıl pırıl pırıl gözleriyle dünyadaki bakan miniklerimizin ben de gözlerinden öpüyor, bu niyeti mesaj için her ayrı ayrı tebrik ediyorum. Çocuklarımız, bizim bugünümüz, yarınımız ve geleceğimizdir. Onlar yerleştirmee, bayrağımıza, vatanımıza, milli ve manevi değerlerimize sımsıkı sarılarak sahiplenecekler. Durmuş Tek Anaokulumuzun minik öğrencilerini ve geçmişlerini kutlamak” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK