Toroslar’da Ata’ya vefa için Türk Okçuluğu Turnuvası yapıldı

Toroslar’da Ata’ya vefa için Türk Okçuluğu Turnuvası yapıldı

2 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sınırlarında, ‘Ata’ya Vefa Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası’ renkli görüntülere sahne oldu.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın, Ata sporu okçuluğunu gelecek nesillere tanıtmak, kültürel değerleri harcamak amacıyla Toroslar’da ürettiği Geleneksel Türk Okçuluğu kursu, Ata’ya Vefa Geleneksel Türk Okçuluğu turnuvası ile taçlandı. Mersin ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleşen turnuva, Türkiye’nin dört bir yanında kente gelen 113 sporcunun katılımıyla, kadınlar ve erkeklerde minikler, yıldızlar, ergenler ve büyükler olmak üzere 4 kategoride yapıldı.

Korukent Mahallesi’nde bulanan Bilge Kağan Stadı’nda, geleneksel kıyafetlerle ok atarak yarışan sporcular, nefes kesti. Turnuvaya çocuklar, yoğun ilgi gösterdi. Turnuvanın sonunda, giren sporculara madalyaları takdim edildi. Toroslar Belediyesi Geleneksel Türk Okçuluğu Kursları’nın sporcuları Hasan Tandoğan ve Sedat Coşkun da turnuvayı 3. ve 4. olarak tamamladı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıl dönümü çevresi düzenlenen Ata’ya Vefa Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası, hatıra fotoğrafı çekimi ile oğlu bulundu.

“Tüm sporcuları gözaltına alıyorum”

Gelenekleri yaşatmak adına Toroslar’da birçok etkinlik düzenlediklerini belirtti Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Bu etkinliklerden bir tanesi de Geleneksel Türk Okçuluğu turnuvamızdır. Çocuklarımızla ve gençlerimizle de ayrı bir gurur duyduk.Bu turnuvada kazanan Türk okçuluğudur.İnşallah Mersinimizden okçuluk branşlarında başarılı oyuncular çıkacak, hem ilimizi hem de icrai önemli turnuvalarda temsil edilecek.19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Türk gençliğini tebrik ediyor, birlikte çok daha güçlü bir şekilde ifade ediyorum.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK