Toroslar’da camilerde Ramazan temizliği

Toroslar’da camilerde Ramazan temizliği

6 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, camilerde rutin olarak sürdürdüğü temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları Ramazan çevresinde daha da yoğunlaştırdı.

Belediyenin ibadethane temizlik ve dezenfektan ekibi, ilçedeki tüm ibadethanelerin iç ve dış mekanlarını tarayarak pırıl pırıl pırıl yapıyor. İbadethanelerdeki halılar, halı yıkama makinesiyle yerinde yıkanırken avlu, tuvalet, kapı kolları ve ayakkabılık gibi temasn olabilecekleri tüm yüzeyler dezenfekte ediliyor.

“Hemşehrilerimiz gönül rahatlığıyla ibadet edebilir”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, hastaların daha sağlıklı tuvaletlerini yerine getirebilmeleri için ilçedeki tüm ibadethanelerde temizlik ve dezenfekte çalışmasını söyledi. Yılmaz; “Ramazan ayı, ibadetlerin çok daha yoğun yapıldığı bir ay. Camilerde gerçekleştirdiğimiz rutin temizlik hizmetini Ramazan ayında daha da arttırıyoruz. İbadethanelerimizi evimiz gibi görüyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde özel bir ekip oluşturduk. Beklentilerimiz, hemşehrilerimizin gönül rahatlığıyla ve huzur içinde ibadetlerini gerçekleştirmesidir. Vatandaşlarımızın sağlığı önceliğimiz. Tüm hemşehrilerimize hayırlı Ramazanlar dilerim” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK