Toroslar’da fırınlara Ramazan denetimi

Toroslar’da fırınlara Ramazan denetimi

5 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, 23 Mart Perşembe günü başlayacak olan mübarek Ramazan ayı boyunca ilçede bulunan fırın ve unlu mamul imalathanelerine yönelik fahiş fiyat, gramaj ve hijyen denetimlerini sıklaştırdı.

Yapılan denetimlerde, özellikle Ramazan sofralarından eksik olmayan ekmek ve pidelerin sağlığını korumaya yönelik üretilip üretilmediği sonucunu incelendi. Üretim ve satış yapılan alanlarda ise maske, eldiven ve kemik giymesi gerektiği bildirildi.

“Denetimlerimiz devam edecek”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, amaçlarının gıda hedeflerini sağlıklı ve güvenli bir şekilde istenilen yere ulaştırılması olduğunu söyledi. “Önceliğimiz halkımızın sağlığı” diyen Başkan Yılmaz, “Hemşehrilerimizin her zaman sağlıklıya gıdaya ulaşmasını sağlamak amacıyla zabıta ekiplerimiz, denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Özellikle Ramazan ayı öncesi fırın ve unlu mamul imalat yapan işletmelere yönelik kontrollerimizi daha da yoğunlaştırdık. Yapılan denetimlerde ilçe esnafımızın genel manada kartları olduğunu ve kurallara uyduğunu görüyoruz. Bu duyarlık için esnafımıza teşekkür ederiz. Denetimlerimiz aralıksız devam edecek. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Vatandaşlarımız, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşırlarsa belediyemizin 0324 322 7200 telefonundan zabıta ekiplerimize ulaşırlar” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK