Toroslar’da geleneksel Ramazan akşamları başlıyor

Toroslar’da geleneksel Ramazan akşamları başlıyor

4 views
0
PAYLAŞ

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Ramazan ayı süresi her gün bir mahallede götürülecekla bir araya geleceği gelecekek Ramazan’ın vazgeçilmezleri olan tasavvuf müziği, Hacivat-Karagöz, İbiş, büyücü ve çocuklar için maskotların yer alacağı panayır ile iftar dönemi ve sonrasında çeşitli etkinliğe imza atılacak kaydedildi. Birliğin, beraberliğin ve hoşgörünün sembolü haline gelen Toroslar Belediyesinin geleneksel iftar programlarının ilki Zeki Ayan Mahallesinde bulunan Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesinin dış mekânında da ifade edildi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve ayakta kalmanın yoğun bir şekilde yaşandığı Ramazan Ayı’na kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, unutulmaya yüz tutmuş Ramazan eğlenceleri ile özellikle kadınların hafızalarında güzel hatıralar kutlamak istediklerini söyledi.

Tüm halkın gönül sofralarına davet eden Başkan Yılmaz, “Ramazan ayı, toplumsal dayanışma, paylaşım, birlik ve beraberlik ayıdır. Hayırlı olsun Kadir Gecesini barındıran Ramazan aylarımıza milletimize, İslam alemine ve bütün insanlığa başta sağlık, huzur ve barış getirmesini kutlarız. Sofralarımızdan bolluk ve bereket, gönüllerimizden huzur ve hoşgörü eksik olmasın” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK