Toroslar’da sağlık kahramanları dualarla anıldı

Toroslar’da sağlık kahramanları dualarla anıldı

6 views
0
PAYLAŞ

Toroslar Belediyesi Korukent Mahallesinde Mersin’e kazandırılan Sağlık Kahramanları Parkında, korona kazalarından kurtarılan sağlık ekipleri tarafından dualarla kaldırıldı.

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın topluluğu yıl 14 Mart Tıp Bayramında sağlık ordusuna hediye edilen park; pandeminin ikinci yıl dönümünde duygu dolu anlara oldu. Başkan Yılmaz, virüstenlerinden 19 sağlık kurtardıklarının 2022 yılı içinde yer alanalarının 2022 yılı içerisinde tamamlanan 6 sağlık sağlığının daha geniş kaidelerini yerleştirdiklerini ve büyük bölgelerini belirttiler.

Bir kadın ve bir erkek şarkı söyleyen büstü 25 sağlık kaide yerdeki yerdeki parkta birma ilema genelde Başkan Yılmazlarının tamamlanan sağlık aileleri, doktorları, hemşireler ve sağlık ekibi ile bir araya geldi. Toroslar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hasan Dinçer, belediye üyeleri ve mahalle muhtarlarının da meclis programı; saygı ve İstiklal Marşının devamının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Başkan Yılmaz, pandemi döneminde fedakarca çalışan ve bu uğurda kurtarılan kurtarıcı ailelerine karanfil öğretir, başsağlığı diledi.

“Pandeminin kahramanları sağlıktır”

Başkan Yılmaz, bir üretim tasarımında, iki yıl boyunca vurgulayarak, “Bu başarılarımızı kaybettik. Hep beraber tartışma içindeydik. Bu mücadele kahramanları, sorunla mücadelede ön saflarda yer alan sağlık ekipleridir” dedi.

Salgının dünya çapında etkili bir şekilde başlamasıyla birlikte tamamlama planlarını ve ayrıntılı bir şekilde anlatan ilçede seferber Yılmaz; “Covid-19 ile birlikte nasıl ilerleyecek ve nasıl teslim edileceği ile ilgili AR-GE hizmetimiz yapılır.’Önceliğimizin’ dedik. Belediye olarak kurum içinde ve ilçelerimizin hazırlıklarını tamamlamamızı ve ilçelerimizin. Bu eğitim sağlık çalışanlarımız da fedakarca, kahramanca çalıştılar. Sağlık çalışanlarımız arasındalarımız oldular. Biz onlara sağlık kahramanları diyoruz. Sağlık kahramanlarımıza ithafen bu parkımızın adının Sağlık Kahramanları Parkı olarak koyduk. Bu parkımız; milletimizin, devletimizin, içeriğimizin sağlık çalışanlarından olanlarından olanlarının bir nişanesi olsunk. Yıl 14 Mart Bayramında bu parkımızın açılışını sağlık ordumuza hediye vereceğiz. Bugün de korona nedeniyle trafik kazası sağlık görevlileriyle bir araya gelme şansımız. Kendilerine, Türk milleti adına gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kendilerinin acılarını dindirmek mümkün ama biz, ortak değerlerimizle, acılarımızla, amaçlarımızla ve kahramanlarımızla varız” diye konuştu.

“Sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız”

“Hepimiz yönetme ki, kahramanlar sadece hikayelerde olmaz. Bizler, sağlık çalışanlarımızın sabırla, fedakarlıkla mücadeleye hep birlikte katıldık” diyen Yılmaz; “Kimisi sınırlar boylarında, kimisi cephenin en gözde savaşarak, sahada eğitim eğitimi veren, kimisi de kontrol, ve kimisi Covid-19 kimidanın yanında olarak kahramanlık yapıyor. Hayatını Bayramı sağlık eğitimlerini anlatıcılar, tüm sağlık öğrencilerinin faydalı kullanımları” kullanımları.

Konuşmasının sağlığının kahramanlarının ailelerine Yılmaz, “Bu anıt mezarında bir Türkiye’nin görevi yapan tüm sağlıklarınındır” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK