Toroslar’da ‘temizlik’ mesaisi

Toroslar’da ‘temizlik’ mesaisi

3 views
0
PAYLAŞ

Mersin Toroslar Belediyesi ‘Sokakta Temizlik Var’ projesi kapsamında rutin temizlik hizmetinin yanı sıra belli bir program dahilinde mahalleleri köşe bucak temizlediği bildirildi.

Toroslar Belediyesinin şok temizlik ekibi, daha temiz bir Toroslar için mahallelerde genel temizlik çalışması yapıyor. Ekipler bu geçmişte Güneykent Mahallesindeki sokaklarda, çöp toplama, el ve makine ile süpürme, çim biçme, ot ve kurumuş dalların, boş arsaların, kaldırma üstü ve kenarlarının temizliği, moloz toplama, arazöz ile yol yıkama çalışması gerçekleştirdi. Sabahın ilk saatlerinde araç ve cihazlarla sahada olan ekipler, çevre ve görüntü kirliliğinden oluşan tüm noktaları da temizlemedi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından küçük program dahilinde ilçe genelindeki tüm mahallelerin temizlendiğini söyledi.

Çevre temizliği konusunda çok hassas kayıt defteri Başkan Yılmaz, “Bu şehir, sahiplendikleri kadar yatırım ve hizmet yapın. Yaşadığımız yer temiz olmazsa bu işlemi bir anlam ifade etmez. Şok ekiplerimiz mahallelerimizde en ince ayrıntıyı bile atlamadan, çalışmalarını sürdürüyor.Bunun yanı sıra çöp konteynerleri de belli periyotlarla ekiplerimiz tarafından temizlenerek, dezenfekte ediliyor.Pırıl pırıl bir Toroslar için ekiplerimiz, 7/24 görev başında” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK