Toroslar’ın mahallelerinde alt yapı çalışmaları sürüyor

Toroslar’ın mahallelerinde alt yapı çalışmaları sürüyor

7 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi Fen İşler Müdürlüğü ekiplerince Korukent Mahallesi’nde finişerle asfalt serimi, Akbelen, Soğucak ve Çandır mahallelerindeki yollarda da kilit parke taşı döşeme çalışmaları yapıldı.

Vatandaşların standardı daha yüksek yollarda ulaşım sağlamasını hedefleyen Toroslar Belediyesi, asgari minimum yol yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Korukent Mahallesi’nde sıcak asfalt ile kaplanan yol, bağlantı yollarının da rahat bir şekilde korunması sağlandı.

Korukent Mahalle Muhtarı Ayfer Başdan ise yollarının hem kalitesinin hem de ulaşım konforunun artığını kaydederek; “Her yağmurun ardından yollarımızda çöküntüler oluşurdu. Araçlarımızın ön düzenleri kötü durumdaydı. Şimdi yolumuz yapıldı. Toroslar Belediye Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz’a ve ekibine teşekkür ederim” dedi.

Akbelen Mahalle Muhtarı Seyhan Teyyar ise mahallelerinde mevcut yollarda yapılan kilit parke taşında çalışırkenn mahalle sakinlerinin çok mutlu olduğunu belirterek, “Yol yenileme çalışmasını belediyemize ilettik. Talebimizi en kısa zamanda yerine getiren Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

“Yayla sezonu öncesi yollarımız yapıldı”

Soğucak Mahalle Muhtarı Yaşar Demir, özellikle yaylalarda kış aylarının rahat evleri için planlı işletme yürüten Toroslar Belediyesinin yayla sezon öncesi yaptığı kilit parke taşıma çalışmalarından büyük memnuniyet beklentilerini vurguladı. Demir; “Yayla sakinlerimiz aldığımız yollarımız yapılıyor. Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Çandır Mahalle Muhtarı Ramazan Şimşek, mahallelerine bir meydan kazandıran Başkan Yılmaz’a yeni teşekkür ederek; “Meydanın yapıldığı yer daha önce topraktı. Mahalle sakinlerimizin merasimleri burada toz mahalleri içindeydi. Başkanımıza talebimizi ilettik. Bize döndü. Ve yollarımız, meydanımız kilit parke taşı ile kaplandı. Başkanımızdan Allah razı olsun” diye konuştu.

Mahalle içinde ise yapılandırılmış asfalt ve kilit parke yol çalışmaları ile yollarının yeni bir görünüme kavuştuğunu dile getirmeye yardımcı olabilir; “Toz, topraktan kurtulduk. Yollarımız tertemiz oldu. Çocuklarımız daha rahat top oynuyorlar. Mahallelerimizde tüm hizmetler eksiksiz yapılıyor. Belediyemiz mükemmel hizmetler verdi, çok mutluyuz. Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz’a ve ekibine teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

“Toroslarımıza yakışır bir çehre dizayn ediyoruz”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Korukent, Akbelen, Soğucak ve Çandır mahallelerinde yaptıkları asfalt ve kilit parke müşterisinin hayırlı olmasını diledi. Yılmaz; “Göreve geldiğimiz günden bugüne sıcak asfalt, kilit parke yol ve kaldırım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Mahallelerimizde tespit ettikleri ihtiyaçları, mahalle muhtarlarımız ve hemşehrilerimizin bulunduğu de göz önünde bulundurarak gideriyoruz. Bu konuda çok ciddi yol aldık. Toroslarımıza yakışır bir çehre dizayn ediyoruz. Bu azim ve enerjiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK