Ünlü sanatçıların içli köftesi Adana’dan

Ünlü sanatçıların içli köftesi Adana’dan

9 views
0
PAYLAŞ

Adana’da aşerip bulamadığı Boşnak böreğini yapmaya başlayan ve dükkan açan kadının şimdi de yaptığı içli köftelerinin ünü Adana sınırlarını aştı. Başta ünlü sanatçı Selami Şahin olmak üzere bir çok kişi sipariş töreni haftasında bine yakın içli köfte satıyor.

Çağla Tokay, bundan 7 yıl önce kızı Hatice Naz’a hamile kaldı. Tokay, hapishaneliği döneminde Arnavut ve Boşnak böreğine aşerdi ancak hiçbir yerde bulunamadı. Tokay bu nedenle internetten börek tarifelerine bakıp evde yapmaya başladı. Bir süre sonra çevresine de ikram ettiği börekler çok sevilince bu kez evde imalata başladı. Bir yıl evde börek yapan Tokay, daha sonra bir dükkan buradan buradan Türkiye’nin 81 iline satışına başladı. Tokay’ın el lezzetini çok beğenen ve Adana’nın yöresel yemeklerinin başında gelen içli köfte yapımı da yürütme tarafından istendi. Tokay, bu talep üzerine içli köfte de yapmaya başladı. Tokay’ın yaptığı içli köftelerin ünü de kısa sürede Adana’nın yanına taşarak 81 ile dağıtılmaya başlandı. Tokay şimdi haftada bine yakın içli köfte satıp kargo ile Türkiye’nin dört bir yanına gönderiyor. Daha önce her Adanalının yaptığı ancak şu anki genç kızların bildiği içli köfteyi yemek isteyen bir çok ünlü de Tokay’ın kapısını çalıyor. Bu ünlüler arasında ünlü sanatçı Selami Şahin ile Ahmet Selçuk İlkan’ın da olduğu öğrenildi.

Yemek sektörüne böreğe aşerme sonucu girdiğini, börekten sonra sonuç davası üzerine içli köfteye de vermeyenler Çağla Tokay, “Haftada bine yakın içli köfte yemeye satıyorum. Şu anda tereyağ ve özel sosla yerleşimleri içli köfteler çok tuttu. Ahmet Selçuk İlkan ve Selami Şahin bile sipariş veriyor. Bu bitiş düzenli olarak içli köfte yer alıyor. Biz eski usul içli köfte yapıyoruz” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK