Vali Pehlivan, Arnica Arrland 1. Sanat Çalıştayı Sergisine katıldı

Vali Pehlivan, Arnica Arrland 1. Sanat Çalıştayı Sergisine katıldı

5 views
0
PAYLAŞ

Sanat Çalıştayı Sergisine katıldı

Vali Ali Hamza Pehlivan, geçmiş yıl Türk çağdaş sanatına destek vermek amacıyla 32 sanatçının katılımıyla düzenlenen Arnica Art Land Sanat Çalıştayında üretilen ve sanatseverlerin beğenisine göre 80’i aşkın eserin sergilendiği ‘Arnica Artland 1. Sanat Çalıştayı Sergisine’ katıldı.

Mersin Güzel Sanatlar Galerisinde düzenlenen sergiyi gezmeden önceki açıklamalarda bulunan Vali Ali Hamza Pehlivan, insanın hayatında da toplumsal yaşamda da çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Toplumları ayakta tutan maddi unsurlar da olduğunu, bununla birlikte sanat faaliyetlerini ve sanat eserlerinin de toplumun sürekliliğinin önemli olduğunu vurgulayan Vali Pehlivan, “Kendi medeniyetinden ve filizlendiği topraktan beslenen, milli ve manevi değerlere bağlı olduğu, gelenekten amaç, gelenekten ulusala, gelenekten evrensele doğru yol alan sanat operasyonları doğal ki toplum nezdinde daha da kalıcı olur.

Sanat, duyguyu yaşatmak. Sanat, düşünceyi barındırmak. Sanat, evrensel nitelik taşıyan hasretleri yerine getirir. Sanat zaman zaman sitemleri de kalacak” dedi.

Her insanın mutlaka sanatla, sporla ilgilenmesi yapısına dikkat çekici Pehlivan, “Mersin ilimiz cennet misali güzel Türkiye’mizin en güzel illerinden biri. İlimize birçok şey yakışıyor. Birçok bölüm de içinde barındırıyor. Tarım, sanayi, turizm yakışıyor. Bununla birlikte ilimize sanat tesisleri de yakışıyor” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan ve beraberindekiler ile birlikte, sergiyi gezerek sergilenen eserler hakkında çalıştay yöneticisi Denizhan Özer’den bilgi aldı.

Sergiyi gezdikten sonra hatıra defterini imzalayan Vali Pehlivan, sanatseverlerle bir süre sohbet etti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK