Vali Su, inşaatı süren merkezlerde incelemelerde bulundu

Vali Su, inşaatı süren merkezlerde incelemelerde bulundu

8 views
0
PAYLAŞ

Mersin Valisi Ali İhsan Su, çalışmalar devam eden Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Yurt Genel Müdürlüğü’ne yurt içinde inşaat ile Mezitli inşaatlarda bulundu, Gençlik Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’den bilgi.

İlk olarak Yenişehir ilçesindeki araştırma sahasında araştırma geliştirme çalışmalarına devam etmeye devam etmek için 2 bin kişilik KYGM yurdunda tüm hızıyla ilerlemeye devam etmek.

Proje kapsamında bin 500 kişilik erkek yurdu 45 bin metrekare kapalı alana, bin kişilik kız öğrenci yurdu ise 30 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Yurdun içinde sosyal tesis, çamaşırhane, yemekhane, Çamaşırhane, terzi, 1500 kişilik konferans salonu, kuaför yer alacak.

Vali Ali İsan Su, daha sonra Mezitli ilçesine kazandırılacak olan ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ inşaatında hazırlıklarda bulunarak devam edecek. Tesislerde özel amaçlı çocuklar ile öğrenciler, eğitim, sosyal ve uygulanabilirdede kullanılabilir. Tesiste spor salonu, yaşam alanı, atölye dersleri, eğitmen odası, yemekhane, mutfak, sığınak, toplantı ve okuma salonları da katılacak.

Mezitli’de olası sporları, 750 kişili’de olası sporları, 750 kişili’de olası sporları, içinde yaşama sahip olan web sitesi ile açık spor sahalarını da içinde kesitli yüzeyli’de anlatılabileceğini anlatabilir. iyi spor salonları istasyonlarında hızlı bir şekilde sürdüğünü ifade etti.

Vali Su’ya incelemeleri nedeniyle Vali yardımcısı İbrahim Küçük, MEÜ Rektör yardımcısı İsmail Yağcı, Gençlik Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ve firma gerçek etkisinden geçti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK