Vicdansız hırsız hasta çocuk için toplanan paraları çaldı

Vicdansız hırsız hasta çocuk için toplanan paraları çaldı

3 views
0
PAYLAŞ

Adana’da bir kişinin gece penceresini zorlayarak giren oranları hasta bir çocuk için toplanan yardım paralarının bulunduğu 12 kumbarayı çalıp kayıplara karışması saniye saniye görüntülendi. Oğlu için toplanan paraların çalınmasına tepki gösteren baba Hüseyin Çakır, “Hırsız paraları değil, umutlarını çaldılar” dedi.

Olay, Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi Turgut Özal Bulvarı’nda meydana geldi. İddiaya göre Hüseyin Çakır (45) SMA hastası 15 aylık oğlu Coşkun Karahan Çakır için valilik izniyle yardım kampanyası başlattı. Bu günlerde bulvardaki esnaflara da üzerinde hasta büyümelerinin sürdüğü ‘Coşkun’a nefes ol’ yazılı kumbaralar bırakan baba Çakır, kumbaraların toplandığı iş yerine gitti. Aynı zamanda depremzede olan baba Çakır, geçmiş perşembe günü 12 kumbaranın toplandığı iş yerine getiremedi. Bir hırsız o gece restoranının penceresini zorlayarak içeri girdi. Direkt kasaya yönelen hırsızlar, burada kumbaraları gördü. Hırsız, 3 poz alarak 12 kumbarayı üzerinde hasta oyunculuk fotoğrafı ve “Coşkun’a nefes ol” yazısı olmasına rağmen içine koydu. Hırsız daha sonra güvenlik kamerası olduğunu fark edip yüzünü de saklayarak çalmalarıyla çıktı gitti.

“Oğlumun paralarını değil umutlarını çaldılar”

Sabah iş yerine geldiğinde kumbaraların olmadığı fark eden restoran sahibi, güvenlik kameralarından içeriye gireni hırsızın evine polise ve hasta çocuğunun babasına haber verdi. Restorana gelen baba Çakır, bin bir zahmetle topladıkları paraların çalındığını gördüklerinde büyük üzüntü yaşadı. Üzüntüsünü veren Hüseyin Çakır, “Oğlumun paralarını değil umutlarını çaldılar. Biz bir lira bir lira, beş lira beş lira bu paraları biriktiriyoruz. İnsan bunun hasta davranışına ait olduğunu göre nasıl çalar. Ben bu insana artık bir şey diyemiyorum. İnşallah yakalanır ve hak ettiği cezayı alır. İnşallah yakalanır, başka ülkelerde canını acıtmaz” dedi.

O anların güvenlik kamerasına yansıdığı olay ile ilgili polis şüpheliyi yakalamak için çalışma başlatıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK