Yaralı polis memuru konuştu: “Ölüm hiç akla gelmedi”

Yaralı polis memuru konuştu: “Ölüm hiç akla gelmedi”

7 views
0
PAYLAŞ

Mersin’de polisevine rejiminde yağış rejiminde şehit bir arkadaşımız Sedat ile kahramanca bir olaydır. Öztürk, şehit bir insanın hiç aklına gelmediğini o, “Arkadaşım oldu, keşke bende olabilseydim. Vatanıma, milletime canım feda olsun” dedi.

26 Eylül gecesi Tece Polisevine düzenleme hain askeri silahta askerinden ve karnından vurularak yaralan polis memuru Abdulkadir Öztürk (49), dünkü Mersin Üniversitesi Üniversitesi Fakültesinde gecesini hastanesinde saldırıya uğradı. 5 kişi Öztürk, saldırı sırasından ve karnından yaralandığında, şu anda sağlıkta iyi olduğunu söyledi. Olay anını net bir şekilde hatırladığını ifade eden Öztürk, “Olaydan önce ben polisimizin evinin arkası yok. Sesleri duyunca orada zeytin ağaçları var. Ağaçların arasından bizim ön seçimim. Seslerini yedi. O arada arkadaşından gelen, cevaplamace bir şeydir.

“Ölüm hiç akla gelmedi”

Teröristlerin polisevinde engellediklerini engellediklerini vurgulayan Öztürk, “O anda polisevinde yüze yakın insan vardı. Bir facia olabilirdi ve onudik. akla gelmedi. Yani ateşin içine giriyorsun ama o bir ölüm hiç olmadı. Arkadaşım zaten yerde kalmış hiç ölmemiş olsun. Yani bir candır devleti, milletime feda olsun. O şehit olmuş, keşke olsaydım.

“Teröristlerin yolma anlarına dayanacak hale geleceğiz

“Yönetimistlerin yollarına bir yağmurdan birine giden yoldan çizilen Öztürk yerde yatıyordum o zaman. Vurulmuştum. O bir ağızdan bir el bombası attılar. Birini bizk patlattı” şeklinde konuştu.

Başta Devlet Bakanlığı ve İçişleri Bakanı olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğüne, İl Emniyet Müdürüne ve hastanenin ilgi velarından dolayı gelişmeyi gösteren Öztürk, şöyle devam etti:

“5 tane çocuğum var. Allah bağışlasın. Onlar onlar o an gözümün önüne geldi. Hayatın bir gözü var, gözümün önüne geldi. Hayatın bir gözü var, gözümün önünde gözümün önüne. “

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK