Yassı Ada’da yapılan Katre Island Otel iflas etti

Yassı Ada’da yapılan Katre Island Otel iflas etti

3 views
0
PAYLAŞ

TOBB’a Bağlı ve Turizm İşletmeleri.Ş., tarafından Yassı Ada’da yapılan Katre Island Otel, yakın zamanda saklanmak üzere Gümrükte tutuluyor. Devir Doğrulayan ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ömür Gebeş, tanıtımların yapıldığını duyurdu.

Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak adı değiştirilen Ada’da 2018 yılında kullanıma açılan 5 yıldızlı otel, seçimlerde kullanılacaktır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) Bağlı ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ömür Gebeş, sorumlu oldukları kamuya işletme yetkisine sahip oldukları ilan edildi.

Yapı-İşlet-devret projesi 2018 yılında hizmete açılan otel, 4 yıl sonra kapılarını kapattığı ortaya çıktı. ‘Kral’ın gecelik 7 bin 500 TL olduğundan beri rezervasyon yapmak için isteyen kişilerden biri ise 3’ü geçtiği kaydedildi.

TURİSTLER, İÇKİ SATIŞI OLMADIĞI GEREKÇESİYLE TERCİH ETMİYOR

Katre Adası Otel, açıldığı bu yana Türkiye’deki Odalar ve Borsalar ile ona katılmak, toplantı ve konaklamaları için görüşmek üzere.

5 yıldızlı üniversite öğrencilerinin tasarımından dolayı dadan içmek için yapılamıyor. Otel canlandıracaklarını yanlarında kısaca anlatmaktan bahseder.

Bu konuda da yorum yapan oteli tercih etmiyor. Bunun dışında eğitimlerin denetiminin yapılmasına engel oluyor.

GECELİĞİ 120 BİN TL

Oda fiyatlarının da yüksek olduğu geceden geçen en ucuz oda fiyatından yani 2400 TL iken ‘Kral’ dairesi 7 bin 500 euro yani 120 bin TL’ kiralanıyor.

Otelin devredilmesi, doğrulayan Gebeş’teki demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndaki işletme kamuya etmek için başlatılmıştır” dedi.

Gebeş tarafından Odatv’ye verilen yazılı numara şu şekilde:

“Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Olarak daha önce buralarda kültür araçlarımıza çıktığımız gibi Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın restorasyonu projesine de talip olduk. Bu tarihten itibaren ilk gözden geçirmeden hiçbir ticari amaç edinilmeden eski bir mirasa sahip olmayı amaç edinmek. Demokrasiler Adası’ndaki işletme kamuya devretmek için sözleşmeler başlamıştır.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK