Yenişehir Belediyesinden ebeveynlere eğitim

Yenişehir Belediyesinden ebeveynlere eğitim

5 views
0
PAYLAŞ

Mersin’de Yenişehir Belediyesinin hayata geçmesi Erken Çocukluk Gelişimi Projesi Yenişehir Modeli’nin hedeflerinden olan ‘0-3 Yaş MABEP Aile Eğitimlerini’ katılan ebeveynlerin sertifikalarını aldı.

Yenişehir Belediyesi ve Marmara Üniversitesi iş birlikteliğiyle 2019 yılında Erken Çocukluk Gelişimi Projesi ile ebeveynlerine erken çocukluk gelişim dönemlerinin özellikleri, yaş grubuna yönelik oyun ve sistemleri destek, aile eğitiminin önemi ve aile olgusunun gelişim dönemine etkisi, okul öncesi eğitim, yeni doğan temel eğitim ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık eğitimleri verilmektedir. Bu geçici eğitimlerini verenler 61 aileye sertifikaları verildi.

“Yenişehir’de elimizi taşın altına koyduk”

“Her aile bir okuldur” ve “Öğrenen anne-baba asla çocuk” sloganıyla verilen eğitimlerin sonraki ebeveynleri erken dönemdeki gelişim süreçleri hakkında daha fazla bilgiye sahip oluyor. Marmara bünyesinde Üniversitesi yürütme yürütücüsü Marmara Aile Becerileri Eğitim Programı’nda (MABEP) görevlisi uzman eğitmenler tarafından kullanım verilen eğitimlerle çocukların sağlıklı vücudu rehberlik ediliyor. Eğitimlerini katılanlar 7, 8 ve 9’uncu gruptaki muhafaza, sertifikalarını Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in elinden aldı. Özyiğit, ailelerle tek tek sohbet ederek eğitimlerle ilgili görüş aldı. Ailelere seslenen Başkan Özyiğit, “Çocuklarının sonlarına çok önem veren özverili anne ve babalar, çocukları öncelikle gözetliyorlar. Çünkü Türkiye’de ilk olan böyle bir eğitime zaman ayırıp ‘ben çocuğumu daha iyi nasıl yetiştiririm, nasıl gelecek hazırlarım’ diyerek bir sorumluluk hissettiniz ve bu eğitimlerimize Bu eğitime Türkiye’de başka bir yerde yok Erken çocukluk eğitimi veren Türkiye’deki ilk kurumuz.En değerli varlıklarımız olan bahçeleri doğru yetiştirerek konuti de çok iyi götüreceğiz. Eğitim Merkezi’nde okul öncesi eğitim alan ortamlarında var.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK