Yetenek Dönüşüm Projesi istihdam kapıları açıyor

Yetenek Dönüşüm Projesi istihdam kapıları açıyor

13 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Merkezinin, Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile inşaatı devam edecekler ‘ ‘Kariyer Projesi’nde eğitim kursları devam ediyor. Bu gençlerin iş kaygısını azaltırken, satın almak için kurslar.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden göre, iş planlamasına yönelik planlamalar, yönetici asistan, genel ile muhasebe ve planlama eğitimleri takip ediyor. Eğitimler uzman öğretmenler tarafından Yenişehir Halk Eğitim Merkezi ve Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında yapılır.

“Amaclarımızın eğitim ortamımızı geliştirmelerini, koruma altına alma”

Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, Yetenek Dönüşüm Projesinin işlere yönelik hizmetler tek pakette sunduğu bir proje olduğunu söylüyor. elde edilen projeyi genişletme çabası, “Amacımız Özada; Hem iş geliştirme tekniklerini geliştirmek için hem de geliştirme eğitimlerini geliştirmek.

Kursların 2 ay sürdürdüğünüz Özada, “Adaylarımızın eğitimden sonra işna kavuşacağı alanları belirlemeye çalışacağız. Bu anlamda yönetici asistanlığı ve lojistik kursu açtık. 2 dönem muhasebe kursumuz açıldı. Bundan sonraki süreçte de bilişim, halkla bilgiler, kişisel kişisel bilgilendirme başvurularımız olacak” diye.

Başvuru ve tamamlama aşamalarını paylaşan Özada, “Bu kurslarımızı tamamlamayı planlamak, CV oluşturma, tamamlama hazırlıkları, profesyonellerle deneyimlerle ulaşım, firmalarını ve iş görüşmelerini sunacak” kullanımları.

“Gençlerimizi hazırlıyoruz”

Genel Muhasebe kursunda veren Mehmet de kursiyerleri yetiştirme eğitimenlerini yetiştirebileceklerini, “İşle karşılaşabileceğinden buradayız. Aynı Mali Müşavirler Odasının kullanmış olduğudur. Dersimizin modülleri var. Önce modülden teorik olarak iş yapıyoruz dersimizi. Teorik ürünlerinden sonra programdaki verilerden bilgilerimiz programa kaydetmeye devam edilir. Aynı şekilde bir şirkette işleyiş nasıl oluyor? Şirkette genel olarak bir muhasebeci yapar, nelere dikkat eder mi? Vergi Usul Kanunu, Türk Ticaret Kanunu nedir, ne değildir? Bunlarla ilgili düzenlemeler geçerlidir. Dersin beyin fırtınası yapıyoruz. Dersimiz çılgın gidiyor. Gençlerimizi hazırlıyoruz” dedi.

“Bu kursların devamını kesinlikle bekliyorum”

Kahramanmaraş İmam Üniversitesi ön lisans bölümü yönetimi ve bilgisi olduğu gibi öğretmen olduğu kursiyer Zehra 8 yıl okul yönetimi ve mezun olarak görev yapacaktır. Muhasebe konusuna da geri gelmeyi İnce, “Bundan iş da muhasebeye yönelmeyi düşünüyorum. O yüzden muhasebenin temel kavramlarını öğrenmek benim için daha iyi olacaksın. Eğitim çok iyi. Her türlü şey en incesine kadar öğreniyoruz. eğlence bir programa gitmek için. Bu kursların devamını kesinlikle bekliyorum” diye konuştu.

“İş bulabilme imkanı olabilecek olumlu bakabiliyorum”

Mersin Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Endüstrii Bölümünde son sınıf öğrencisi olan kursiyer Cengiz Güler, hem teorik hem de pratikte eğitim almanın önemli olduğu, “Burada farklı bir program vardı, ‘Luca’. Bunu da yapmak istedim. Onun için yaptım. Mülakatlara girdik. Burada hiç olmazsa pratikle ilgili bilgiler öğrenebiliyoruz. Kurstan sonra araç için tabi ki de arabalar. Onun için cihazında bulunacağından kendinden Kendiliğinden tıslayacağım. İş bulabilme yeteneği bakabiliyorum” dedi.

Yönetici Asistanlığı kursu da tüm hızıyla devam ediyor

Mersin Halk Eğitim Merkezinde Büro Yönetimi ve Sekreterlik branşında usta öğretmen olarak görev yapan Nejat Kayalar, Yönetici Asistanlığı kursu Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Eğitim Merkezinin ortak planladığını söyledi. Kurs sonunda kursiyerlerin özel yönetici asistanı olarak görev almalarının hedeflendiği ifade eden Kayalar, “Burada iletişim dersimiz var. Kitle iletişim, sosyal hayatta iletişim, klavye, beden, hitabet, yazı resmi resmi yazma, iş çizme, hitabet, kaderi bir yönetici asistan oluşturma, gerekli olacak bütün takımları dedik burada dili hayata geçirilmiş”.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK