Yüreğir’de kentsel dönüşüm, depreme dayanıklı 863 konut inşa edilecek

Yüreğir’de kentsel dönüşüm, depreme dayanıklı 863 konut inşa edilecek

5 views
0
PAYLAŞ

Adana Yüreğir’de sürtünme iletimi çalışmalarına devam ediyor. Şehit Erkut Akbay mahallesinde 952 bina yıkımı ağırlaştı. Hayata zarar proje ile depreme dayanıklı 863 konut inşa edilecek.

3 yıl önce şiddetli yağışlar nedeniyle sular altında kalan Şehit Erkut Akbay Mahallesi, Yüreğir Belediyesi ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının ortak çalışmasıyla yenileniyor. Bölgede 110 dönümlük bir dönüşüm yaşanıyor.

Sürekli sel felaketine maruz kalan Şehit Erkut Akbay Mahallesi için harekete geçen Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, bakanlık desteğiyle bölge dışına çıkma projesini hayata geçirdi. 952 binanın yıkımının gerçekleştirileceği mahallede 803 konut 60 işyeri yapılacak. Binalar bodrum artı zemin kat olmak üzere 6 katı geçmeyecek. Konutlar depreme dayanıklı olarak inşa edilecek.

Yüreğir’de genel gidişin çok elzem olduğunu söyleyen Başkan Kocaispir, “Şehit Erkut Akbay yaşlarından beri aşırı aşınmaya ihtiyaç duyan bir mahalleydi. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Yüreğir Belediyemizin ortak çalışması ile burada büyük bir dönüşüm projesi gerçekleştiriyoruz. Allah çok kısa bir sürede modern ve güvenli konutlarımızı hak sahiplerine teslim ilkesi” dedi.

Mahallede ayrıca 40 bin metrekare alan içinde mesire yerleri, otopark, kreş ve sağlık merkezi de yapılacak. En kısa sürede konutların tamamlanıp sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK